Veri Kurtarma

En yalın haliyle bilgisayarların veri depolama merkezi olarak tanımlayabileceğimiz Hard Diskler fotoğraflardan yazılı dokümanlara, muhasebe kayıtlarından sözleşmelere bilgisayarın tüm bu önemli dataları sakladığı yerdir. Çeşitli marka ve özelliklere sahip pek çok hard disk modeli vardır. Format, yanlışlıkla veri silme, tozlanma, elektronik arızalar, fiziksel hasar gibi sebeplerden ötürü Hard Diskler zarar görüp kullanılmaz hale gelebilir. Bu gibi istenmeyen durumlarda kesinlikle Hard Disk’inize çeşitli programlar yükleyerek ya da cihazı açarak müdahale etmemelisiniz. Kılıç Bilgisayar olarak tek bir toz zerresinin bile bulunmadığı ve laboratuar titizliğindeki özel ortamlarda, bilişim teknolojilerinin son ürünü cihazlarla ve uzman teknik ekibimizle veri kaybına uğrayan Hard Diskleriniz üzerinde çalışarak kaybettiğiniz bilgilerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.


Veri kurtarma operasyonları, yüksek derecede steril ortam (Clean Room) gerektiren laboratuarlar, özel ekipman, yazılım ve elektronik mühendisliği, veri kurtarma ve adli bilişim eğitimi almış personel ve herşeyden önemlisi bu alanda tecrübe gerektiren işlemlerdir.
Notebooklar, serverlar, hard diskler ve çeşitli bellek cihazları üzerinde çalışacak kişilerin alanında uzman olmaları veri kurtarma sektörünün birincil şartı. Veri kurtarma sektörünün bir diğer gereksinimi de ciddi rakamlarla alıcı bulan teknolojik cihazlar. Bu ikisini birleştiren Kılıç Bilgisayar, tecrübesi ve titizliğini de işin içine katarak her türlü cihazınızın veri kurtarma işini en kısa süreler ve en uygun fiyatlarla size sunuyor.
Ne yazık ki, hemen hemen her gün, gerekli teknik yeterliliğe sahip olmayan sözde veri kurtarma, bilgisayar şirketlerince mağdur edilmiş müşterilerimiz, kurtulması daha da zor, kimi zaman imkansız hale getirilmiş diskleri ile bize başvuruyorlar.
Hasar, kırılma, virüs, yanlışlıkla dosya silme, bozuk dosyalar, bilgisayarların USB bellekleri tanınamaması gibi durumlarla karşılaştığınız takdirde, eğer içindeki verilerin sizin için önemli olduğuna inanıyorsanız cihazlarınızı gönül rahatlığı ile Kılıç Bilgisayar’ın profesyonel ekibine emanet edebilirsiniz.